Gdzie najlepiej sprawdzi się posadzka anhydrytowa?
Posadzka anhydrytowa pasuje do wszystkich typowych obiektów, tj. domów jednorodzinnych (np. do ogrzewania podłogowego), a także w drewnianych budynkach, obiektach użytku publicznego, czy firmach głównie ze względu na naszą wysoką wytrzymałość.
Posadzki anhydrytowe tworzą warstwę pod końcową wykładzinę podłogową. Dzięki właściwościom podłogi anhydrytowej możesz wybrać ostateczną powierzchnię prawie bez żadnych ograniczeń – tj. podłogi pływające lub winylowe, płytki, żywica epoksydowa…
Uważa się, że posadzki anhydrytowe w łazience nie są odpowiednie, ale to nieprawda. Po prostu wylewkę anhydrytową w łazience należy potraktować odpowiednią hydroizolacją.
Wiele osób słyszało opinię, że „Anhydryt nie znosi wody”, dlatego wybierają inny rodzaj wylewanej podłogi i pozbawiają się korzyści, jakie niosą podłogi anhydrytowe. Prawda jest taka, że anhydryt nie nadaje się do obszarów trwale narażonych na wilgoć – sauny, wilgotne piwnice, kuchnie o dużej pojemności itp. Odważmy się powiedzieć, że jest to rzeczywiście jeden z nieśmiertelnych mitów krążących wokół anhydrytu. Z naszego doświadczenia wynika, że w razie poważnego zalania posadzki anhydrytowej, po usunięciu warstwy ścieralnej podłoga ponownie wysycha w ciągu kilku dni (przy ładnej pogodzie) i nie trzeba jej ciąć.
Jeśli rozważasz posadzkę anhydrytową w swoim pomieszczeniu, nie bój się z nami skontaktować! Specjalnie dla Ciebie przygotujemy darmową wycenę i odpowiemy na każde pytanie.