fbpx

Wylewki Anhydrytowe – BUDROS Anhydryty

Czym jest posadzka anhydrytowa?

Kiedy ktoś wspomina o wylewce anhydrytowej, niewiele osób wie, czym ona w rzeczywistości jest. Dla laików (budowlanych) odpowiedź brzmiałaby:

,,Jest to podłoga lana, wylewka anhydrytowa, która, jak sama nazwa wskazuje, jest idealnym rozwiązaniem np. do ogrzewania podłogowego, a po utwardzeniu wylanej mieszanki możliwe jest (oczywiście zgodnie z procedurami technologicznymi) ułożenie ostatniej warstwy bieżnika (płytki, podłogi pływające lub winylowe). .”

Jest to po prostu warstwa znajdująca się pod powierzchnią, po której chodzimy, czy to w domu, czy na siłowni, w domu towarowym. A czym jest anhydryt? Jest to spoiwo wykonane z gipsu sprowadzanego z Niemiec, dzięki czemu wylewka anhydrytowa utrzymuje wysoką wytrzymałość. Posadzka anhydrytowa zawiera również wypełniacz, który jest żwirem przeznaczonym do tego rodzaju wylewanej podłogi.

Dla budowniczych i wykonawców odpowiedzią na to, czym jest posadzka anhydrytowa byłoby:

Nasz materiał stosowany przy wylewkach anhydrytowych charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. Wylewka samopoziomująca na podstawie deklaracji siarczanu wapnia (CA) zgodnie z EN 13 813: 2003, jest najwyższej jakości (surowce do produkcji są dostarczane z Niemiec), po wylaniu jest całkowicie jednorodna, gwarantując idealne odprowadzanie ciepła wytwarzanego przez ogrzewanie podłogowe. Ze względu na niski współczynnik rozszerzalności cieplnej nie ma potrzeby rozszerzania obwodów grzewczych ani poszczególnych pomieszczeń. Wylewki anhydrytowe nie wykazują skurczu podczas dojrzewania i suszenia.

Jastrych pływający przygotowywany jest na miejscu za pomocą specjalnego sprzętu do transportu i produkcji Transmix. 

I nie zapomnij – jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nami !